O NÁS

Naše pozemky se nachází v katastrálním území obce Bohutice. Tato vesnice a jí přilehlé pozemky, leží na mírném jižním svahu v nadmořské výšce 258m nad mořem. Zejména v 19. století se obec proslavila pěstováním a šlechtěním ovocných stromů. V této době vznikla také odrůda „Bohutická meruňka“, oficiálně uznaná 30. července 1949 pod názvem Abricot Surce de Bohutice.

Další rozmach meruňkářství, přišel začátkem 80 let minulého století, kdy se meruňkové sady rozprostíraly kolem celých Bohutic. V dalších letech přišel propad a sady začaly ustupovat jiným v dnešní době strategičtějším komoditám, až se dostaly na dnešní stav, který se rovná nule. Proto jsme se rozhodli, zachovat tradici našich předků a nabídnout Vám to nejlepší co v Bohuticích máme a to je
„Meruňka z Bohutic“.

V současné době obhospodařujeme 3ha meruňkových sadů. Z toho je 1,5ha stará výsadba a 1,5ha nová intenzivní výsadba, kde byly použity nové odrůdy.

V roce 2014 jsme se stali členy Ovocnářské unie a o rok později nás přijalo za členy sdružení SISPO (Svaz pro integrované systémy pěstování ovoce), kde jsme získali osvědčení používat ochrannou známku SISPO pro rok 2018.